1. forduló Újpest - Videoton 2-1
Vereség a szezonnyitón

Az első félidőben akár még a kétgólosnál is nagyobb előnyt szerezhetett volna az Újpest, Csoboth kiállítása után azonban a második félidőben a Vidi játszott nagy fölényben és Kodro révén egyenlített is, de VAR-ozást követően nem adták meg a találatot.

OTP Bank Liga, 1. forduló

Újpest FC – Fehérvár FC 2-1 (2-0)

Gólszerzők: Ljujics (11.), Mack (42.), illetve Katona (47.)

Újpest: Nikolic – Pauljevic (Ganea, 89.), Antzoulas, Hall, Tamás – Mack, Onovo, Ljuljic (Kastrati, 57.) – Kiss (Fehér, 57.), Ambrose (Sasere, 57., Jevtoski 89.), Csoboth

Videoton: Kovács – Csongvai, Larsen, Spandler, Zeke (Berki, 83.) – Pinto (Pető, 46.), Christensen – Kastrati (Katona, 46.), Houri, Schön – Kodro

Sárga lap:
Anculasz (15.), Ljujics (35.), Mack (77.), Vignjevics (78., a kispadon), Pauljevics (82.)
illetve
Katona (53.), Schön (90+7.)

Kiállítva: Csoboth (35.)

A Vidi az előző idényben az utolsó fordulóban harcolta ki a bennmaradást az NB I-ben, majd a főszponzor nyári távozását követően Garancsi István klubelnök elmondta, más polcra került a fehérvári együttes, ebben az új helyzetben pedig nem álmodhatnak bajnoki címről, de még a dobogóról sem. Sőt, mi több, a kiesés elkerülése a tulajdonos által kimondott cél, a második legmagasabb nemzetközi koefficiens ponttal rendelkező együttesnél.

1. félidő

Ezt a kijelentést alátámasztotta az első játékrész is, ahol az Újpest kétgólos előnyre tett szert, ez azonban a Vidire nézve volt hízelgő. Nebojsa Vignjevic csapata hatalmas iramban és támadószellemben játszott végig és futószalagon dolgozta ki a helyzeteket, már a 7. percben Ambrose-Csoboth-Kiss volt a labda útja, a szélső a 16-oson belül, a jobboldalon megcsinált egy cselt befelé Zeke mellett, majd a léc alá tartó bombáját védte Kovács.

A 12. percben megszerezte a vezetést az Újpest: Antzoulas hosszú indítását kapásból tette középre laposan jobbról Kiss Tamás, középen pedig érkezett Ljujic és közelről a kapus alatt a hálóba lőtt, 1-0.

A 30. percben először alakult ki veszély az újpesti kapu előtt, Hall röviden fejelte haza a labdát, Kastrati azonban már nem tudta kapura kotorni a labdát.

A 33. percben lehetséges kiállítást vizsgált a VAR és Karakó hosszú percekig, miután Larsen 16-oson belüli becsúszásánál Csoboth rátaposott a Vidi-védő vádlijára, ez piros lapot ért, így emberhátrányba került az Újpest.

A 42. percben a semmiből jött az újabb Újpest-gól: Kiss Tamás a 16-oson belül becsúszva sodorta tovább a labdát Macknak, aki 13 méterről a kapufa segítségével a jobb alsóba tekert, 2-0.

A szünet előtt azért egy komoly gólszerzési lehetőséget is feljegyezhettünk a Vidi előtt, amikor Csongvai jobbról érkező beadását 2 méterről, kapásból lőtte a bal alsó mellé Schön.

2. félidő

Az első félidőben Csoboth kiállítását követően még nem tudott váltani a Vidi, a szünetben viszont alapos fejmosásban részesülhettek a vendégek, a második játékrészre ugyanis sikerült felpörögniük. A csereként pályára lépett exújpesti, Katona Mátyás egy perc elteltével szépített is, miután Schön passzát követően 17 méterről váratlanul kilőtte a bal alsót, 2-1.

Ezt követően is nagy fölényben játszott a Vidi, folyamatosan birtokolták a labdát, Houri és Schön is kísérletezett lövéssel.

A 65. percben Csongvai jobbról érkező lapos beadását Kodro belsőzte be gyönyörű mozdulattal a jobb alsóba, ám VAR-ozást követően kiderült, hogy Csongvai milliméteres lesen kapta a labdát, így érvénytelen volt a gól. A 71. percben ismét Katona veszélyeztetett egy 16-oson kívüli lövéssel, ám nagyjából egy méterről a jobb felső mellé tekert. Három perccel később Pető is megdolgoztatta Nikolicot, az újpesti kapus ütötte ki a léc alá tartó kísérletet.

A 82. percben hosszú idő után a Vidi-kapu előtt is kialakult veszély, amikor Tamás lapos beadása találta meg Saserét az ötösön, akitől azonban nagy helyzetben elpattant a labda, így odalett a lehetőség. A 91. percben meccsben tartotta a Vidit Kovács kapus, miután Onovo spiccelését védte bravúrral, nem sokkal később pedig már a túloldalon Schön egy szép cselt követően gurított vissza Katonának, aki futtából már nem tudta kapura irányítani a lövést.

A nyolcperces hosszabbításban még volt egy kérdéses eset, hiszen egy lila védő elvétett egy lbadát fejjel, majd földön fekve megpróbálta beszorítani a labdát, ám Kodrót sikerült buktatnia, azonban nem ítéltek büntetőt, így végül már nem esett gól, az Újpest otthon tartotta a három pontot.

Edzői reakciók

Nebojsa Vignjevics (Újpest FC):
Nem találok szavakat.Ez nem a futballról, hanem a karakterről szólt. 65 percig emberhátrányban játszottunk egy ilyen keményen küzdő Vidi ellen, ilyen időjárásban. A játékosaim nagyszerűek voltak. Szeretnék köszönetet mondani a szurkolóknak is, hiszen nélkülük nem sikerülhetett volna.

(Hide the pain)
Bartosz Grzelak (Fehérvár FC):
Nehéz a szezont Újpesten kezdeni, de a fő problémát abban láttam, hogy jobb csapattá tettük az Újpestet, mint amilyen. Természetesen jó csapatról beszélünk, tiszteltük őket, de az első 45 percet odaajándékoztuk nekik a mai napon. Talán néhány játékosom idegesebb volt a kelleténél. Csalódott vagyok, biztos vagyok benne, hogy jobban is tudunk futballozni annál, mint amit ma mutattunk.