2. forduló Videoton - Ftc 3-5
Kétgólos hátrányból fordítottunk, végül mégis a zöldek örülhettek

Hiába vezetett két góllal már a Ferencváros Székesfehérváron, a Vidi 3-2-re fordítani tudott. De ezzel még nem volt vége: az FTC 8 perc alatt három gólt szerzett és eldöntötte a remek színvonalú bajnokit (3-5) az OTP Bank Liga 2. fordulójában.

OTP BANK LIGA 2. FORDULÓ

Fehérvár FC – Ferencvárosi TC 3-5 (1-2)
Sóstói Stadion, 7051 néző, v.: Bognár T.

gólszerző: Kastrati (44.), Kodro (53., 58.), illetve Lisztes (13.), Ramirez (30.), Zachariassen (63.), Varga B. (66.), Traore (71.)

sárga lap: Zeke (50.), Kodro (94.) illetve Baráth P. (48.)

Fehérvár: Kovács D. – Bese (Csongvai, 55.), Larsen, Spandler, Zeke – Flores, Christensen (Pető, 80.) – Kastrati II, Houri (Karamoko, 67.), Schön (Katona M., 80.) – Kodro

Ferencváros: Dibusz – Makreckis, S. Mmaee, Cissé, Ramirez – Sigér, Baráth P. (Abu Fani, 60.) – Traore (Knoester, 82.), Zachariassen (Katona B. 82.), Owusu (Varga B., 60.) – Lisztes (Tokmac, 75.)

I. Félidő

Az előzetes erőviszonyok ellenére is presztízsmeccsnek számító összecsapás első bő tíz perce viszonylagos nyugalomban, mezőnyjátékkal telt el, ahol jól látszott, hogy a gyenge pontokat keresi a másikon mindkét csapat.
A 13. percben. Bese Barnabás adta el a labdát, Owusu az üresen álló Liszteshez passzolt aki kilenc méterről laposan gurított a hazai kapus mellett a hálóba.(0-1)
Nem sokkal később Kodro próbálkozott az egyenlítéssel, de lövését magabiztosan védte a bal alsónál Dibusz.
A Fehérvár eleinte szívélyes vendéglátónak tűnt abból a szempontból, hogy sokszor vesztett labdát, rengeteg technikai hibával futballozott, ha pedig kontrázhatott volna, túl lassan szőtte a támadását. A 29. percben ráadásul szabadrúgást „ajándékozott" a Fradinak, Bese újabb labdaeladása után, amit a magyar rekordbajnok kihasznált: Cristian Ramírez a forduló, de az is lehet, hogy a hónap legnagyobb gólját lőtte, Kovács Dániel bal kezére, félmagasan, a kapufát is érintve. Ez ezen a szinten sajnos potyának számít, akkor is, ha erős volt a lövés, hiszen az az Ő oldala volt. (0-2)
A 45. percben visszajött a meccsbe a Fehérvár, a vendég tizenhatos előtt kavarodás után Kastrati hét méterről talált a kapuba, a menteni igyekvő Ramírez még beleért a labdába, de menteni nem tudottcsak beljebb segítette a labdát. (1-2)

II. Félidő

A fordulás után szinte azonnal helyzetbe került a Fehérvár, Kodro lövésénél Dibusznak kellett nagyot védenie, majd Kastrati kísérletét blokkolták. Az 53. percben jött az egyenlítés: Christensen szöglete után Kodro Samy Mmaeét megelőzve fejelt 6 méterről a kapuba. (2-2)
A A találat megfogta a címvédőt, a Vidi pedig még jobban belelkesült.
Makreckis távoli lökettel dolgoztatta meg Kovácsot az 56. percben, de a harmadik Fradi-gól helyett jött a harmadik fehérvári találat! Az 58. percben Baráth hibázott, Christensenről pedig Kodróhoz pattant a labda, aki egyet tolt rajta, majd Cissé mellett a jobb alsóba vágta azt. (3-2)
A gól- és lélektani előnybe kerülő Vidi azonban nem sokáig örülhetett a nagy fordításnak: a 63. percben Sigér bal szélre szánt keresztlabdája eltalálta a játékvezetőt, Bognárt, akin így 180 fokban megváltozott a labda iránya, ebből ígéretes támadás indult, hiszen közvetlenül a lepattanóból a nemrég csereként beállt Abu Fani ugratta ki Zachariassent a jobb oldalon, aki 10 méterről a kapuba vágta a labdát. (3-3)
Az MLSZ oldalán jelenleg elérhető szabálykönyv szerint, azonban ekkor nem előnyszabálynak, hanem labdaejtésnek kellett volna következnie!
A 66. percben egy másik vendégcsere, Varga Barnabás fordult le játszi könnyedséggel, fizikai kontaktus nélkül Larsenről, majd kilőtte a jobb alsó sarkot - itt is Abu Fani volt a gólpassz adó. (3-4)
Ahogy korábban a vendégeket, úgy a hazaiakat is megfogta a két gyors bekapott gól. A szétszakadt mezőnyben sorra vezették a csapatok a támadásokat, feladva a védekezést.
A 71. percben Abu Fani balról ívelt be szabadrúgást, a fehérvári védelem totális rövidzrlatát jól mutatta, hogy a hosszún teljesen egyedül, senkitől sem zavartatva fejelhetett Traoré közvetlen közelről a hálóba a kapufa segítségével. (3-5).
A hátralévő időben a Vidi hiába ment előre, erőfeszítését nem koronázta siker, több gól már nem esett, így az FTC 5-3-ra legyőzte a Fehérvárt.
A két csapat egy emlékezetes találkozón összesen nyolc gólt szerzett, mégpedig egy olyan bajnokin, amely a hangulat, az események, a küzdeni akarás és a gólok alapján a legnagyobb rangadók stílusát és hangulatát idézte.

Bartosz Grzelak (Fehérvár): Rosszul kezdtük a mérkőzést, 12 perc után egy felesleges labdavesztés után gólt kaptunk. Gyorsan jött a szabadrúgás is, kétgólos hátrányban sokan szétestek volna, de mi erősek vagyunk mentálisan és vissza tudtunk jönni a meccsbe. Jókor szépítettünk a szünet előtt, majd “all in”-t mondtunk a szünetben, letámadtunk, nyomás alá helyeztük őket és fordítani tudtunk! 3-2 után viszont három gólt is kaptunk, ez nyilvánvalóan nem jó, ki kell elemeznünk, hogy miben hibáztunk. Büszke vagyok a játékosokra az eredmény ellenére is, mert az utolsó pillanatig küzdöttek. Két erős csapat ellen kezdtük a bajnokságot, sajnos pontot nem sikerült szereznünk, de nem szabad ujjal mutogatni egy-egy játékosra, igazi csapatként viselkedtünk eddig is, ezután is együtt haladunk tovább és készülünk a jövő heti feladatra. Ha úgy tudunk játszani folyamatosan, mint az első félidő végén és a második elején, akkor sok jó meccsünk lehet ebben a szezonban. Viszont öt gólt nem engedhetünk meg senkinek, főleg hazai pályán. Fontos számomra, hogy a pályán történtek összhangban legyenek a lelátói történésekkel. Örülök, hogy a szurkolók mögöttünk álltak és voltak olyan momentumai a meccsnek, amikor a csapat rá is szolgált a biztatásra.

Máté Csaba (FTC): Minden meccsnek megvan a maga pszichológiája, 2-0-ig jól kontrolláltuk a meccset, nem volt lehetősége a Vidinek. Aztán pattogott a labda a tizenhatosunkon belül, ebből szereztek egy gólt egy lélektanilag fontos pillanatban. A második félidő is jól kezdődött számukra, nem tudtunk levédekezni egy szögletet, majd a vezetés is náluk volt. De ettől függetlenül éreztem a csapatban azt, hogy vissza tudunk jönni. A cserék is jól szálltak be, ezt el kell mondanom, ők is hozzátették a magukét. Az egész csapat jól reagált a hátrányra. Biztos van egy kis fáradtság, hiszen csütörtökön is meccset játszottunk, de ezzel együtt megérdemelten nyertük meg a találkozót.