2024-es EB eredményei
 
 
 

• Hivatalos elnevezés: UEFA EURO 2024

 

• Időpont: 2024. június 14. – július 14.

 

• Menetrend: a legutóbbihoz hasonló, azaz a hat négycsapatos csoportban körmérkőzést rendeznek, az első és a második helyezettek, valamint a legjobb négy csoportharmadik bejut a legjobb 16 közé, ahonnan kieséses formában folytatódik a torna.

 

• Csak tíz városban rendeznek mérkőzéseket: a legutóbbi, részben magyar rendezésű Eb mellett 1992-ben, 1996-ban, 2008-ban és 2012-ben két, saját helyszíne volt a csoportoknak. Ettől a gyakorlattól most ismét eltérnek. A rendező városok: Berlin, Dortmund, Düsseldorf, Frankfurt am Main, Gelsenkirchen, Hamburg, Köln, Lipcse, München, Stuttgart. (Düsseldorf kivételével mindegyik helyszín volt a 2006-os világbajnokságon is.

 

A nyitó mérkőzés Münchenben, a döntő Berlinben lesz.

 

 

 

UEFA EURO 2024, NÉMETORSZÁG


CSOPORTKÖR

JÚNIUS 14. – PÉNTEK
A-CSOPORT
München: Németország–Skócia 5–1

 

JÚNIUS 15. – SZOMBAT
A-CSOPORT
Köln: MAGYARORSZÁG–Svájc 1–3
B-CSOPORT 
Berlin: Spanyolország–Horvátország 3–0
Dortmund: Olaszország–Albánia 2–1

 

JÚNIUS 16. – VASÁRNAP
D-CSOPORT
Hamburg: Lengyelország–Hollandia 1–2 
C-CSOPORT
Stuttgart: Szlovénia–Dánia 1–1
Gelsenkirchen: Szerbia–Anglia 0–1

 

JÚNIUS 17. – HÉTFŐ
E-CSOPORT
München: Románia–Ukrajna 3–0
Frankfurt: Belgium–Szlovákia 0–1
D-CSOPORT
Düsseldorf: Ausztria–Franciaország 0–1

 

JÚNIUS 18. – KEDD
F-CSOPORT
Dortmund: Törökország–Grúzia 3–1
Lipcse: Portugália–Csehország 2–1

 

JÚNIUS 19. – SZERDA
B-CSOPORT
Hamburg: Horvátország–Albánia 2–2
A-CSOPORT
Stuttgart: Németország–MAGYARORSZÁG 2–0
Köln: Skócia–Svájc 1–1

 

JÚNIUS 20. – CSÜTÖRTÖK
C-CSOPORT
München: Szlovénia–Szerbia 1–1
Frankfurt am Main: Dánia–Anglia 1–1
B-CSOPORT
Gelsenkirchen: Spanyolország–Olaszország 1–0

 

JÚNIUS 21. – PÉNTEK
E-CSOPORT
Düsseldorf: Szlovákia–Ukrajna 1–2 
D-CSOPORT
Berlin: Lengyelország–Ausztria 1–3
Lipcse: Hollandia–Franciaország 0–0

 

JÚNIUS 22. – SZOMBAT
F-CSOPORT
Hamburg: Grúzia–Csehország 1–1
Dortmund: Törökország–Portugália 0–3
E-CSOPORT
Köln: Belgium–Románia 2–0

 

JÚNIUS 23. – VASÁRNAP
A-CSOPORT
Stuttgart: Skócia–MAGYARORSZÁG 0–1
Frankfurt am Main: Svájc–Németország 1–1

 

JÚNIUS 24. – HÉTFŐ
B-CSOPORT
Düsseldorf: Albánia–Spanyolország 0–1
Lipcse: Horvátország–Olaszország 1–1

 

JÚNIUS 25. – KEDD
D-CSOPORT
Berlin: Hollandia–Ausztria 2–3 
Dortmund: Franciaország–Lengyelország 1–1
C-CSOPORT
Köln: Anglia–Szlovénia 0–0
München: Dánia–Szerbia 0–0

 

JÚNIUS 26. – SZERDA
E-CSOPORT
Frankfurt: Szlovákia–Románia 1–1
Stuttgart: Ukrajna–Belgium 0–0
F-CSOPORT
Gelsenkirchen: Grúzia–Portugália 2–0
Hamburg: Csehország–Törökország 1–2 

 

 

 

EGYENES KIESÉSES SZAKASZ


NYOLCADDÖNTŐK
 

JÚNIUS 29. – SZOMBAT
Berlin: Svájc–Olaszország 2–0 (38. mérkőzés)
Dortmund: Németország–Dánia 2–0 (37. mérkőzés)

JÚNIUS 30. – VASÁRNAP
Gelsenkirchen: Anglia–Szlovákia 2–1, h. u. (40. mérkőzés)
Köln: Spanyolország–Grúzia 4–1 (39. mérkőzés)

JÚLIUS 1. – HÉTFŐ
Düsseldorf: Franciaország–Belgium 1–0 (42. mérkőzés)
Frankfurt am Main: Portugália–Szlovénia 0–0, 11-esekkel 3–0 (41. mérkőzés)
 
JÚLIUS 2. – KEDD
München: Hollandia–Románia 3–0 (43. mérkőzés)
Lipcse: Ausztria–Törökország 1–2 (44. mérkőzés)
 

NEGYEDDÖNTŐ


JÚLIUS 5. – PÉNTEK
Stuttgart: Spanyolország–Németország 2–1, h. u. (45. mérkőzés)
Hamburg: Portugália–Franciaország 0–0, 11-esekkel 3–5 (46. mérkőzés)


JÚLIUS 6. – SZOMBAT
Düsseldorf: Anglia–Svájc 1–1, 11-esekkel 5–3 (48. mérkőzés)
Berlin: Hollandia–Törökország 2–1 (47. mérkőzés)

 

ELŐDÖNTŐ


JÚLIUS 9. – KEDD
München: Spanyolország–Franciaország 2–1 (49. mérkőzés)


JÚLIUS 10. – SZERDA
Dortmund: Hollandia–Anglia 1–2 (50. mérkőzés)

 


DÖNTŐ


JÚLIUS 14. – VASÁRNAP


21.00: Spanyolország–Anglia, Berlin

 

 

 
2024.06.14. 18:40
 
Vissza    Nyomtatás