Tabella
 
1. Mezőkövesd 6  13
2. Csákvár
6
 13
3. Honvéd 5  12
4. Vasas 6  12
5. Szeged 6  11
6. Karcag 6  11
7. Szentlőrinc 6  8
8. Békéscsaba 6  8
9. Tiszakécske 6
 8

10.

Ajka 6  7
11. Kecskemét 5  6

12.

Soroksár

6

 6

13. VIDEOTON 6  5
14. BVSC 6  4
15. Budafok 6  4
16. Kozármisleny 6  2
  részletes tabella    
 
 Bejelentkezés
Végre győzelem! Paks-FC Fehérvár 0-2 (0-0)

A zürichi vereség után meglepően sok fehérvári szurkoló döntött úgy, hogy elutazik a Vidivel Paksra. A vendégszurkolók lehettek vagy négyszázan az újonc Paks felújított stadionjának egyik kapu mögötti szektorában. A Vidi ugyanazon összetételben kezdte a játékot, mint Svájcban, tehát Csertői Aurél továbvbra is bízott játékosaiban. Az első játékrészben még nem ment úgy a játék, ahogyan szerettük volna, de a második félidőben Csizmadia szerzett gólt, amelyet Sitku érdekes körülmények között duplázott meg.


Képek a médiatárban.
 

Paksi SE-FC Fehérvár 0-2 (0-0)
Paks, 3000 néző
Vezette: Kassai V. (Erős, Szalai)

Paksi SE: Kovács A. - Molnár Z., Benedeczki, Horváth S., Kóczián - Mészáros I. (Varga L. 73. perc), Kiss T. Zováth, Báló (Buzás 79. perc) - Belényesi (Heffler 60. perc), Montvai
Vezetőedző: Lengyel Ferenc

FC Fehérvár: Sebők - Csizmadia, Kuttor, Horváth G., Mohl - Bozic, Schwarcz, Farkas B. - Alumona (Györök 85. perc), Sitku (Horváth F. 86. perc), Dajic (Lattenstein 61. perc)
Vezetőedző: Csertői Aurél

Gólszerzők: Csizmadia, Sitku (11-esből)

Sárga lap: Belényesi, Zováth, Kóczián ill. Schwarcz

Csizmadia szerezte az első góltA találkozó nagy kérdése vot, hogy menyire tudta magát túltenni az UEFA Kupa-beli kudarc után a Vidi. A Zürichben pályára lépő kezdő tizenegyben bízott Csertői Aurél, és a játékosok meghálálták ezt. Már az első játékrészben többet veszélyeztettek, ám akkor még nem találtak be Kovács Attila kapujába. Fölényüket azonban csak a második játékrész elején váltották gólra, amikor a Bozic szabadrúgása után a kapufáról kipattanó labdát Csizmadia kotorta a hálóba. (0-1)
A vendéglátók, elsősorban rutinos játékosaik révén ezután többször is közel kerültek a szépítéshez, ám ettől hátsó alakzatuk kissé fellazult. A kontrákra építő Fehérvár ezt kihasználta, hiszen a 67. percben Bozic lövését még védte a kapus, ám Sitkut már csak szabálytalanul tudta megállítani Horváth Sándor, amiért 11-eshez jutott a Vidi. Ezt Sitku harmadjára értékesítette, mivel Kassai kétszer is ismétlést rendelt el. Először belőtte, másodszor védett a kapus, harmadszor viszont nem hibázott, s így két gólosra nőtt a fehérváriak előnye. (0-2)
A góllal nagyjából eldőlt a találkozó, a paksiak már nem tudtak újítani, sőt még a 75. percben Sitku előtt adódott lehetőség.
Az FC Fehérvár megkezdte a felzárkózást az élmezőnyhöz.

Csertői AurélCsertői Aurél: Nagyon fontos győzelmet arattunk, játékban feltétlenül felülmúltuk a Paksot. Örülök neki, hogy megszereztük idénybeli első sikerünket, ám sokat kell még dolgoznunk ahhoz, hogy úgy futballozzunk, ahogy tavaly tettük.

2006.08.28. 06:52
 
Vissza    Nyomtatás