Tabella
 
1. Honvéd 15  32
2. Vasas
15
 29
3. Kecskemét 15  27
4. Csákvár 15  27
5. Mezőkövesd 15  25
6. Karcag 15  24
7. Szeged 15  23
8. Tiszakécske 15  20
9. Ajka 15
 19

10.

Kozármisleny 15  18
11. VIDEOTON 15  15

12.

BVSC

15

 14

13. Budafok 15  14
14. Soroksár 15  13
15. Szentlőrinc 15  13
16. Békéscsaba 15  12
  részletes tabella    
 
 Bejelentkezés
Vasárnap jön az 52. meccs a DVSC ellen
Múlt szombaton a Haladás ellen az új szezonban elsőször ünnepelhetett győzelmet az FC Fehérvár labdarúgócsapata. Vasárnap folytatódhat a pontgyűjtés, ám ez cseppet sem lesz egyszerű, hiszen Debrecenbe látogatnak a fiúk.
 

A rangadó felvezetéseként a héten a két csapat múltbeli találkozóival foglalkozunk.

A DVSC és az FC Fehérvár csapatai között 52. alkalommal kerül sor NB 1-es mérkőzésre. Meglehetősen kiegyenlített a mérleg, hiszen a múltban 20 alkalommal nyert a Debrecen, 17-szer a Vidi, míg 14 csata döntetlennel végződött.

Az első NB 1-es összecsapásra közel 30 esztendővel ezelőtt, 1979 őszén került sor, Székesfehérvárott. Ekkor a Videoton Kovácscsal a kapuban, mezőnyben Végh T., Nováth (Májer), Baranyi, Horváth G., Kovács J., Burcsa, Csongrádi, Ferencz, Szabó J., Karsai (Nagy III. J.) összeállításban pályára lépve 1-1-es döntetlent ért el Burcsa góljával.

Az első Vidi-győzelemet a két gárda ötödik meccse hozta el, 1981 őszén. Ekkor a Disztl P. - Disztl L., Baranyi S., Nováth (Nagy T.), Horváth G., Végh T., Csongrádi, Vadász, Palkovics, Tieber, Májer (Szirják) összeállítású pios-kékek Baranyi két góljával 2-0 arányban győztek Sóstón.

Bizony, igencsak vissza kell mennünk az időben ahhoz is, hogy az utolsó, fehérvári diadallal zárult mérkőzést felidézzük, hiszen közel öt évvel ezelőtt játszották azt a találkozót. Akkor Székesfehérvárott Tóth Balázs és Dvéri góljaival sikerült két vállra fektetni a Lokit. Érdekesség - és jól jellemzi a fehérvári foci közelmúltját - hogy az akkor a Vidiben pályára lépett játékosok közül csak Dvéri tagja ma is az FC Fehérvár csapatának.

A legutóbbi, Debrecenben elért siker - szinte hihetetlen - de egy több, mint hét évvel ezelőtt lejátszott meccshez kapcsolódik. 2001 júliusában tudtuk - a ma már a Vidi szakmai stábját erősítő - Bekő góljával elhozni mindhárom pontot a cívis városból. Várhidi Péter akkori csapatából (Végh - Tímár, Pomper, Vilotics, Szlezák - Szalai T., Csató S., Bekő (Kovács B., 78'), Komódi - Terjék (Leo, 65'), Hamar (Usvat, 67')) ma már senki nem tagja a Vidi keretének.

Sorozatunk következő részében a DVSC ellen legtöbbször pályára lépett Vidi-játékosokról írunk, illetve a legtöbb gólt szerzőkről.

2008.08.06. 10:36
 
Vissza    Nyomtatás