Tabella
 
1. Soroksár 4 10
2. Gyirmót
4
10
3. Kazincbarcika 4 8
4. Szentlőrinc 3 7
5. Kecskemét 4 7
6. VIDEOTON 4 6
7. Tiszakécske 4 6
8. Ajka 3 5
9. DVTK 3
4

10.

Karcag 4 4
11. Mezőkövesd 3 3

12.

Csákvár

4

3

13. Nagykanizsa 4 3
14. Szeged 3 1
15. BVSC 3 1
16. Kozármisleny 4 0
  részletes tabella    
  
 Bejelentkezés
Máté János a teszt után utazhat az FC Fehérvár után
Az FC Fehérvár NB I-es labdarúgócsapata szombaton 4-0-ra győzött felkészülési mérkőzésen az NB II-es Bőcs ellen. A találkozón a fehérvári vezetők figyelmét felkeltette a vendégek támadójának, Máté Jánosnak a teljesítménye, s azonnal kapcsolatba léptek vele, valamint a bőcsi vezetőkkel. A fiatal játékos ma (hétfőn) is a Sóstói Stadionban tartózkodott.
 
- Kedden reggel az FC Fehérvár sportorvosa a felcsúti tesztpályán elvégzi a szükséges vizsgálatokat, s amennyiben az eredményeim jók lesznek, akkor még aznap a csapat után utazok a horvátországi edzőtáborba - mondta kérdésünkre Máté János, az U19-es magyar válogatott 190 centi magas, 81 kilós támadója, aki az őszi U19-es Eb-selejtezőkön is szerepelt.
- Mit kell önről tudni, azon kívül, hogy a korosztályos válogatott tagja?
- Debreceni nevelésű, 18 éves futballista vagyok, a támadó posztján szerepelek, s ahogy mondják, mindkét lábbal egyformán játszok, focizok. Egészen az ifi A-ig a Lokiban játszottam. Amatőr szerződésem volt, amit tavaly nyáron nem újítottunk meg. Külföldi lehetőségben reménykedtem, s így kerültem ki Spanyolországba, ahol a Murciánál és a Mallorcánál is lett volna lehetőségem, az ottani utánpótlásban. Szerettek volna leigazolni, de a Debrecen csak kölcsönbe akart kiadni. Ezért tértem haza kora ősszel, s újból amatőrként a Bőcshöz szerződtem. Bajnokin nem léphettem pályára, mert itthon az átigazolási határidő lejárt közben, így csak három Ligakupa-mérkőzésen szerepeltem a csapatban.
- Sikerül majd a keddi tesztje?
- Nagyon remélem, hogy igen, mert az FC Fehérvár igazi kihívást jelentene, arról nem beszélve, hogy álmomban sem gondoltam arra: egy edzőmérkőzésen felfigyelnek rám a vezetők. Minden erőmmel azon leszek, hogy megfeleljek a teszten, s amennyiben sikerül, úgy az FC Fehérvárnál.
(sportandmedia.eu)
2009.01.27. 00:23
 
Vissza    Nyomtatás