UEFA KL: Videoton FC - Omonia 0-2
 A jó második félidei játék ellenére, vereséggel búcsúztunk a nemzetközi porondtól

A Konferencia Liga 3. selejtezőkörének visszavágóján a Fehérvár hazai pályán is kikapott a ciprusi Omoniától és elbúcsúzott a sorozattól.

Konferencia-liga, selejtező, 3. forduló, visszavágó:
Fehérvár FC-Omonia (ciprusi) 0-2 (0-1)

Székesfehérvár, Sóstói Stadion, 3840 néző, v.: Jakob Kehlet (dán)
Továbbjutott: az Omonia kettős győzelemmel, 3-0-s összesítéssel.

gólszerzők: Semedo (28.), Kakulli (95.)
sárga lap: Serafimov (73.), illetve Semedo (28.)

Fehérvár FC: Tóth – Melnyik (Huszti, a szünetben), Serafimov, Spandler, Milicevic – Katona (Kovács M., 75.), Bedi, Csongvai, Pető (Babos, a szünetben) – Christensen (Stefanelli, 57.), Holender (Kovács P., a szünetben)

Omonia: Fabiano – Dionkou (Maszurasz, 92.), Panajotu, Coulibaly, Hammasz – Erakovic (Kuszulosz, 82.), Maric – Simic, Alioum (Haralampusz, a szünetben), Semedo (Atzili, 82.) – Stepinski (Kakulli, 91.)

I. félidő:

Az Omonia nagyon megnyomta az első negyedórást, csak Tóth Balázs bravúrjainak volt köszönhető, hogy a vendégek ekkor még nem találtak be.

A 6. percben előbb Khammas veszélyes szabadrúgását ütötte ki, majd Erakovic 17 méteres löketét tolta léc fölé a Vidi kapusa. A 13. percben Simic fejesét is nagy bravúrral szedte ki Tóth. Egy perccel később Maric fejese a kapufát érintve hagyta el a játékteret.

A félidő közepén Bedi 22 méteres lapos lövése ment mellé.

A 28. percben góllá érett az Omonia fölénye. Kigurigázták a Vidi védelmét, majd Simic az alapvonalról középre passzolt, Semedo négy méterről nem hibázott. 0-1
A 37. percben Semedo duplázhatott volna, de Tóth jól jött ki a kapujáéból és leszedte a labdát a támadó lábáról.

II. félidő:

A második félidőt nagyon jól kezdte a Vidi, Bedi fejese csak kicsivel ment fölé. Az Omonia őrizte az előnyét, és nem tudta a frissességét és játékerejét megmutatni, meglepte Őket a Vidi játéka.

A 73. percben Stefanelli éles szögből leadott lövését védte Fabiano, nem sokkal később Kovács közeli próbálkozását is védte a kapus.

A Fehérvár  a hajrára beszorította ellenfelét, a 87. percben Huszti fejesét követően éppen csak mentettek a védők.  Aztán a hosszabbításban mindent egy lapra tett fel a hazai gárda, hogy megszerezze a becsületgólt, azonban így megnyílt a kontrák lehetősége a vendégek előtt. A 90. percben Tóthnak kellett még hárítani egy életerős lövést, ugyanezt megtette a 95. percben is, de a felperdülő labdát Kakoulli egy lépésről a hálóba passzolta. 0-2

Az Omonia kettős győzelemmel jutott tovább, a Vidi kiesett a Konferencia Ligából.

Pető Tamás:
"Az első félidő nagyon rosszul sikerült. Híján voltunk mindennek, amivel egy mérkőzést meg lehet nyerni: a dinamikának, a mentalitásnak és a sebességnek. Néhány játékosom hozzáállásával sem voltam elégedett. Elfogadom, ha valaki fáradt, sok meccs van a lábakban, de ez nem lehet mentség a motiváció hiányára. A második félidő már olyan volt, amilyennek szeretném látni a csapatom. Az ellenfelünktől ne vegyük el a dicséretet, a két mérkőzés alapján megérdemelten jutottak tovább, ez a realitás. Nekünk fiatal csapatunk van, sokat kell fejlődnünk, hogy egy ilyen meccset meg tudjunk nyerni. A fiataljaink akarnak dolgozni, élvezik a munkát, jó lendületet hoztak a második félidőre. Ezúton is szeretném megköszönni a szurkolóinknak, hogy mögöttünk állnak. Látják, hogy mennyit teszünk azért, hogy sikeres csapat legyünk. Bízom benne, hogy mindenki visszatér a helyes útra és vasárnap győzelmet ünnepelhetünk a ZTE ellen."

Valdas Dambrauskas:
"A két meccs alapján, az ellenfelünket maximálisan tisztelve, reálisnak tartom, hogy mi jutottunk tovább. Az első 35 perc különösen tetszett, gyönyörű góllal szereztünk vezetést, úgy gondolom, mi domináltunk. A második játékrészben már nem tudtuk azt nyújtani, amit szoktunk, ezt mindenképpen ki kell elemeznünk. Meglepett minket a hazai alakulat. Ellenfelünk a szünetben változtatott, fiatal játékosok és a rutinos Stefanelli is érkezett, ezután már nem tudtuk kontrollálni a mérkőzést. A Fehérvár szép jövő elé néz, idő és türelem kell a fiataloknak, hogy beérjenek. Két jó meccset láttam, örülök, hogy sikerült továbbjutnunk egy ilyen tehetséges csapat ellen."

2024.08.14. 23:44