5. forduló Nyíregyháza - Videoton 3-3
Döntetlen a Szpari stadionavatóján

3-3-s döntetlennel ért véget a Nyíregyháza és a Fehérvár vasárnapi NB I-es bajnokija, amely a Szpari új stadionjának első, teltházas mérkőzése is volt egyben.

OTP Bank Liga, 5. forduló:
Nyíregyháza Spartacus FC-Fehérvár FC 3-3 (2-1)

Nyíregyháza, 8000 néző, v.: Bognár

Nyíregyháza Spartacus FC: Bese Bal. – Baki, Gengeliczki, Alaxai – Farkas (Navaratil, 65.), Toma (Kesztyűs, 65.), Kovács M., Nagy B. (Leoni, 78.) – Gresó (Babic, 77.), Eppel (Beke, 59.), Kovácsréti
Fehérvár FC: Tóth B. – Melnyik (Huszti A., 60.), Spandler, Serafimov, Milicevic (Stefanelli, 60.) – Csongvai – Katona (Simut, 74.), Bedi (Pető M., a szünetben), Christiansen, Holender (Larsen, 81.) – Gradisar

gól: Eppel (5.), Kovácsréti (40.), Babic (88.), illetve Gradisar (45.), Kovács M. (60., öngól), Alaxai (86., öngól)
sárga lap: Baki (65.), Kovácsréti (96.), illeve Katona (8.), Serafimov (22.), Spandler (35.), Christensen (58.), Pető (96.)

I. félidő:
Igazi karneváli hangulat és több mint 8000 szurkoló várta a csapatokat a nyíregyházi stadionavatón. Amelyen a hazai csapat gyorsan tett róla, hogy megalapozza a jó hangulatot: a 4. percben, Farkas jobb oldali beadása után Eppel Márton lőtt a hálóba alig pár lépésről, a kissé elalvó Vidi-védőket megelőzve (1-0).

"Robbant" a lelátó, a hazai drukkerek pedig tovább űzték kedvenceiket az újabb gól felé. Különösen Kovácsréti volt elemében, aki hol a jobb, hol a bal oldalon feltűnve riogatta a vendégvédőket. A 26. percben helyzetbe is került egy ügyes akció végén, de a lövését blokkolni tudta Spandler. A 39. percben Kovács Milán és Bedi fejelt össze a pályán, a Vidi középpályását ápolni kellett, majd később kiderült, hogy eltört az orra és le is kellett cserélni a szünetben.

Ám még az első félidőben peches jelenet főszereplője lett: a 40. percben Kovácsréti távoli lövése épp Bedin megpattanva kötött ki a kapu jobb alsó sarkában (2-0).

A félidő előtt az addig keveset veszélyzetető Vidi kapott esélyt a szépítésre és élt is vele: Alaxai nagy hibája után Gradisar indult meg a kapu felé, majd 11 méterről a bal alsóba lőtt - a VAR-szoba a lehetséges lesállást vizsgálta, de végül nem látott semmiféle szabálytalanságot (2-1).

II. félidő:

A fordulás után majdnem megint két gólra nőtt a hazaiak előnye, miután Gresó bal oldali beadását Melnik 11 méterről a saját kapujára fejelte, de Tóth Balázs nagyot védett. Akárcsak az 59. percben, amikor kiszedte a bal alsóból Kovácsréti ballábas, 16 méteres lövését.

Megint nem volt benne tehát a vendéggól a meccsben, de mégis megszületett a második fehérvári találat: a 62. percben Huszti hatalmas bal oldali bedobását Kovács Milán pechesen a saját kapujába csúsztatta - öngól (2-2).

És ezzel nem volt a nagy fordulatoknak: Beke és Babic kimaradt nagy helyzete után jött a Fehérvár harmadik gólja. A 85. percben Alaxai is bevette a saját kapuját (Beséről pattant a védőre, majd a hálóba a labda, 2-3).

Ám gyorsan jött a nyírségi válasz: a 88. percben Babic egy ellenféltől kapott labdát lőtt 17 méterről a kapuba, kialakítva a 3-3-s végeredményt.

A végén még Kovácsréti találta el a felső lécet, majd a két csapat játékosai ugrottak kicsit egymásnak (a lefújás után is), de az eredmény nem változott, egy emlékezetes és gólgazdag meccsel avatták fel a Nyíregyháza új stadionját.

Több mint 3000 nap után rendezhetett NB I-es találkozót Nyíregyháza, amely sényői, balmazújvárosi és mezőkövesdi albérletben is futballozott azóta.

Tímár Krisztián (Nyíregyháza): - Azt gondolom, ez a csapat már olyan volt, amilyet látni szeretnék. Az első perctől az utolsóig győzelemre játszottunk. Azonban olyan egyéni hibákból kaptunk gólokat, amelyek elkerülhetőek, ebben mindenképp javulnunk kell még. Az első félidőben nagyon stabilak voltunk, a Vidinek alig volt helyzete, aztán szünet előtt nem sokkal egy rövidzárlat miatt gólt kaptunk. A második félidőben sok helyzetet alakítottunk ki, de két öngóllal fordított a Vidi. Sok csapat nem tudott volna innen felállni, de nekünk sikerült és végig a győzelemért harcoltunk, egy kis szerencsével meg is lehetett volna. A jövőben az ilyen mérkőzéseket meg kell nyernünk. Mindenképp ki kell emelnem a mai hangulatot, büszke vagyok a szurkolóinkra. Hosszú ideje várt a város arra, hogy újra NB I-es csapata legyen, ígérem, hogy mindig ilyen mentalitással, győzni akarással fog játszani a Szpari.

Pető Tamás (Fehérvár): - Őrült mérkőzést játszottunk, ilyen találkozókért érdemes szurkolóként kijárni a stadionokba. Igazi futballhangulat volt ma itt Nyíregyházán. A megszerzett egy ponttal - mindent figyelembe véve - elégedett vagyok, nagyon mélyről álltunk fel. 0-2-ről sikerült fordítanunk, sajnálom, hogy nem tudtuk megtartani az előnyünket, de ahogy mondtam, elégedett vagyok a játékosaim hozzáállásával. Játékban kell még javulnunk és ígérhetem, hogy fogunk is javulni. Reális eredmény született, gratulálok a Nyíregyházának is. (fehervarfc.hu)

2024.08.25. 21:57