6. forduló Videoton - Mtk 1-0
 Győzelemmel debütált Dala a Vidi kapujában

Az OTP Bank Liga 6. fordulójának pénteki nyitómeccsén a Fehérvár FC a debütáló Dala Martin védéseinek is köszönhetően győzte le 1-0-ra az MTK-t.

OTP Bank Liga, 6. forduló:
FEHÉRVÁR FC – MTK BUDAPEST  1-0 (1-0)

Székesfehérvár, Sóstói stadion, 3014 néző, v.: Kovács Imre
Gól: Gradisar (45+1.)
Sárga lapok: Varju (42.), Molnár Á. (86.)

Vidi: Dala – Melnyk, Serafimov, Spandler, Milicevic – Csongvai, Katona M. (Berki, 83.), Kovács M. (Christensen , 76.), Pető (Bedi, 57.), Stefanelli (Simut, 83.) – Gradisar (Kovács P., 76.) Vezetőedző: Pető Tamás

MTK: Demjén – Varju, Beriashvili, Kocsis G. – Hej (Horváth A., 13.), Kata, Kosznovszky (Molnár Á., 70.), Kovács P. (Antonov, 70.) – Bognár – Polievka, Molnár R. (Jurina, 54.) Vezetőedző: Horváth Dávid

I. félidő:
A három forduló óta nyeretlen Fehérvár azt az MTK-t fogadta a Sóstói Stadionban, amely a második helyen állt a forduló előtt, úgy, hogy csak egy veresége volt eddig.  A Vidi kapujában ezen a meccsen debütált az NB I-ben az a Dala Martin, aki az Angliába igazolt Tóth Balázst volt hivatott pótolni.

Egy csúnya sérülés vezette fel a történéseket: Spandler könyökölte arcon Hejt, akit előbb ápolni kellett, majd le is cserélték. A kapu előtt előbb a Vidi veszélyeztetett, Kovács Mátyás nagyjából három méterről nem talált kaput a 17. percben, majd a másik oldalon a fentebb említett Dalának kellett védenie Polievka 12-13 méteres lövését.

Az első félóra leteltét követően megint a 20 éves kapus volt munkában, ezúttal Molnár Rajmund kísérletét hárítva. A 33. percben egy 11-es gyanús esetet vizsgált a VAR, de végül nem láttak kezezést a fehérvári Serafimovnál.

A játékrészt végül egy Vidi-gól zárta: Stefanelli jobbról ívelt szépen középre, Gradisar pedig a védőket megelőzve szépen fejelt az ötösről a jobb felső sarokba (1-0).

II. félidő:
Két kisebb fehérvári lehetőséggel kezdődött a félidő.

A 84. percben lesgólig jutott ugyan a Vidi, de helyzetek a hazai kapunál is alakultak ki, ám Dala Kocsis két fejesénél, valamint Polievka ziccerénél is nagyot védett, így kapott gól nélkül zárta a küzdelmes találkozót. A Vidi pedig 1-0-s győzelmével véget vetett közel egy hónapja tartó, hárommeccses nyeretlenségi szériájának.

Pető Tamás (Fehérvár): - Jó energiával kezdtük a mérkőzést, végig nagyon összeszedett és koncentrált volt a csapat. A felkészülésünk nem volt zökkenőmentes, sok sérültünk van, több játékosunk pedig egyéb okokból hiányzott. Akik ma pályára léptek, megmutatták, hogy van tartása a csapatnak. A játékunkon van mit javítani, de nagyon pozitívan értékelem ezt a sikert. Dala Martin teljesítményét külön is kiemelném! Sok fiatal játékos alkotja a keretet, van két tehetséges kapusunk, akik erre a lehetőségre vártak. Tóth Balázs helyére beugrani nehéz örökség, de Dala Martin élni tudott az eséllyel. És ott van még a másik fiatal kapusunk, Veszelinov Dániel, ő is meg fogja kapni a lehetőséget. Örülök Gradisar újabb góljának, többször elmondtuk neki, hogy bízunk benne, tudjuk, hogy nem felejtett el gólt lőni.

Horváth Dávid (MTK): - A mérkőzés egészében sokat váltakozott a meccs ritmusa, volt, amikor nagy volt az iram és mindkét csapat átmeneti játékot játszott, a két 16-os között pattogott a labda, majd volt olyan szakasz is, amikor megnyugodott és lelassult a játék. Nagy árat fizettünk az első félidő hajrájában bekapott gólért. Utána hiába helyeztünk időnként nyomást a hazaiakra és alakítottunk ki helyzeteket, nem tudtunk betalálni. Tanulnunk kell ebből a mérkőzésből. Azért is fáj ez a vereség, mert benne volt a pontszerzés ebben a 90 percben.

2024.08.30. 23:12